Leasing samochodu – dla kogo?

Leasing samochoduLeasing samochodu polega na nabyciu przez leasingodawcę auta wskazanego przez klienta i oddaniu mu tego pojazdu do użytkowania. Leasingobiorca w zamian zobowiązuje się do spłacania wynagrodzenia w regularnych ratach. Formalnie właścicielem auta jest firma leasingowa, co oznacza, że nie można go modyfikować, a w razie stłuczki lub kradzieży odszkodowanie będzie można uzyskać tylko za jej zgodą. Mimo pewnych ograniczeń, leasing samochodu ma też swoje dobre strony. Komu się opłaci?

 

Leasing to często wybierane rozwiązanie przez przedsiębiorców, którzy chcą oszczędzić na czasie i móc skorzystać z aut jak najszybciej. Ograniczone formalności sprawiają, że samochody otrzymują bardzo szybko. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą znacznie będzie miał również fakt, że raty na wynagrodzenie dla firmy leasingowej mogą wliczyć w koszt uzyskania przychodów. Leasing może obejmować także samochody dostawcze – ciekawą ofertę znajdziemy na https://happymiles.pl/auta-dostawcze/. Rata naliczana jest w tym przypadku w zależności od przejechanych kilometrów, jej wysokość zależy wiec od rzeczywistego użytkowania auta.

 

Leasing samochodu to również ciekawa oferta dla osób prywatnych. Taka umowa nie wpływa na pogorszenie zdolności kredytowej klienta, co będzie istotne w przypadku planowania pożyczki w banku na inne cele, jak np. kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy. Po zakończeniu trwania umowy możliwe jest wykupienie użytkowanego auta albo pozostawienie go firmie leasingowej i wybór nowego modelu.

Comments are closed.

 • Niezawodne auta.

  Niezawodne auta.

  Oto ranking samochodów z, którymi w warsztatach samochodowych będziemy składać wizytę jak najrzadziej. Jako pierwsze niezawodne auto jakie się pojawia na tej liście jest to bez wątpienia Audi A6 jest to samochód, który po pierwsze produkuje solidna niemiecka firma po drugie jest w nim zastosowana najlepsza technologia dzięki czemu bardzo żadko mamy doczynienia z awarią …Read More »
 • Dostępność towaru w internetowej hurtowni alkoholi

  Dostępność towaru w internetowej hurtowni alkoholi

  Obecnie coraz większa ilość hurtowni prowadzona jest w sposób internetowy. Dużym zainteresowaniem wśród internautów cieszą się produkty żywieniowe, odzieżowe i obuwnicze oraz wykończeniowe i meblarskie. Również alkohol sprzedawany jest przez hurtownie internetowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród smakoszy różnego rodzaju trunków. Każda internetowa hurtownia alkoholi stara się reklamować prowadzoną przez siebie działalność nie tylko …Read More »
 • Motoryzacja a samochody ciężarowe, Transport przewozowy

  Motoryzacja a samochody ciężarowe, Transport przewozowy

  Motoryzacja a samochody ciężarowe różnego rodzaju i typu potrzebne do przewożenia materiałów np:asortymentu budowlanego, opału, samochodów osobowych, produktów przysporzywszy i tym podobnych. Oferta zawiera małe i duże samochody ciężarowe dostosowane dla danych potrzeb firm właścicieli, każdy znajdzie odpowiedni transport przewozowy dla swojej działalności. Udoskonalane z najnowocześniejszymi nowinkami technologicznymi dla lepszego komfortu pracy i szybszego dostarczenia …Read More »