Leasing samochodu – dla kogo?

Leasing samochoduLeasing samochodu polega na nabyciu przez leasingodawcę auta wskazanego przez klienta i oddaniu mu tego pojazdu do użytkowania. Leasingobiorca w zamian zobowiązuje się do spłacania wynagrodzenia w regularnych ratach. Formalnie właścicielem auta jest firma leasingowa, co oznacza, że nie można go modyfikować, a w razie stłuczki lub kradzieży odszkodowanie będzie można uzyskać tylko za jej zgodą. Mimo pewnych ograniczeń, leasing samochodu ma też swoje dobre strony. Komu się opłaci?

 

Leasing to często wybierane rozwiązanie przez przedsiębiorców, którzy chcą oszczędzić na czasie i móc skorzystać z aut jak najszybciej. Ograniczone formalności sprawiają, że samochody otrzymują bardzo szybko. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą znacznie będzie miał również fakt, że raty na wynagrodzenie dla firmy leasingowej mogą wliczyć w koszt uzyskania przychodów. Leasing może obejmować także samochody dostawcze – ciekawą ofertę znajdziemy na https://happymiles.pl/auta-dostawcze/. Rata naliczana jest w tym przypadku w zależności od przejechanych kilometrów, jej wysokość zależy wiec od rzeczywistego użytkowania auta.

 

Leasing samochodu to również ciekawa oferta dla osób prywatnych. Taka umowa nie wpływa na pogorszenie zdolności kredytowej klienta, co będzie istotne w przypadku planowania pożyczki w banku na inne cele, jak np. kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy. Po zakończeniu trwania umowy możliwe jest wykupienie użytkowanego auta albo pozostawienie go firmie leasingowej i wybór nowego modelu.

Comments are closed.

 • opony zimowe

  opony zimowe

  Warto zacząć zaopatrzać się w opony zimowe już teraz bo wiem została przygotowana ustawa, która nakazuje stosowanie opon zimowych od 1 listopada. Bardzo wiele krajów już stosuje ustawę jazdy na oponach zimowych. Warto zaopatrzeć się w opony zimowe z jeszcze jednego powodu po pierwsze podniesie to nasz standard bezpieczeństwa po drugie uchroni nas od zapłacenia …Read More »
 • Dobrej jakości telewizja internetowa

  Dobrej jakości telewizja internetowa

  Wydaje się, że najbardziej rozpowszechnione jest posiadanie telefonu jako pakietu dodatkowego do internetu. Dzieje się tak, tym bardziej, że w niektórych przypadkach sama obsługa internetu połączona jest z obsługą telefonu. Jednak coraz więcej osób przekonuje się, że również telewizja może być oglądana przez internet.Read More »
 • Materiał budowlany, który nigdy nie wyjdzie z mody

  Materiał budowlany, który nigdy nie wyjdzie z mody

  Płytki ceramiczne są obecnie jednym z najbardziej popularnych materiałów do pokrycia ścian i podłóg, które chętnie stosowane są przez klientów w mieszkaniach, domach, biurach czy miejscach użytkowania publicznego. Płytki należą do materiałów cechujących się dużą praktycznością i trwałością. Ich szeroki wybór pozwala na stworzenie wnętrz w każdym stylu, kolorze i wzorze. Na jakie płytki najlepiej …Read More »