Leasing samochodu – dla kogo?

Leasing samochoduLeasing samochodu polega na nabyciu przez leasingodawcę auta wskazanego przez klienta i oddaniu mu tego pojazdu do użytkowania. Leasingobiorca w zamian zobowiązuje się do spłacania wynagrodzenia w regularnych ratach. Formalnie właścicielem auta jest firma leasingowa, co oznacza, że nie można go modyfikować, a w razie stłuczki lub kradzieży odszkodowanie będzie można uzyskać tylko za jej zgodą. Mimo pewnych ograniczeń, leasing samochodu ma też swoje dobre strony. Komu się opłaci?

 

Leasing to często wybierane rozwiązanie przez przedsiębiorców, którzy chcą oszczędzić na czasie i móc skorzystać z aut jak najszybciej. Ograniczone formalności sprawiają, że samochody otrzymują bardzo szybko. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą znacznie będzie miał również fakt, że raty na wynagrodzenie dla firmy leasingowej mogą wliczyć w koszt uzyskania przychodów. Leasing może obejmować także samochody dostawcze – ciekawą ofertę znajdziemy na https://happymiles.pl/auta-dostawcze/. Rata naliczana jest w tym przypadku w zależności od przejechanych kilometrów, jej wysokość zależy wiec od rzeczywistego użytkowania auta.

 

Leasing samochodu to również ciekawa oferta dla osób prywatnych. Taka umowa nie wpływa na pogorszenie zdolności kredytowej klienta, co będzie istotne w przypadku planowania pożyczki w banku na inne cele, jak np. kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy. Po zakończeniu trwania umowy możliwe jest wykupienie użytkowanego auta albo pozostawienie go firmie leasingowej i wybór nowego modelu.

Comments are closed.

 • Koleje się zmieniają

  Koleje się zmieniają

  Jednym z najstarszych środków transportu jest z pewnością podróż koleją. Niestety z biegiem lat stracił on na swoim znaczeniu, a duży udział w tym wszystkim miały pociągi, które były źle eksploatowane, przez co były bardzo zniszczone. Przedziały nie prezentowały się zachęcająco, a jeżeli do tego dodamy jeszcze ciągłe opóźnienia, to z pewnością nie ma co …Read More »
 • Chevrolet Spark.

  Chevrolet Spark.

  W czasach kryzysu kiedy ludzie wydają mniej pieniędzy, a marzy nam się dobry niedrogi samochód to dla rodzin o miano najtańszego wygrał Chevrolet Spark jest to tanie i dobre rozwiązanie dla ludzi robiących duże i częste zakupy jego cena to tylko 26.990 złotych. Walka o to miano najtańszego trwała bardzo długo do pojedynku stanęło wielu …Read More »
 • Trwale wykonana glazura z Poznania

  Trwale wykonana glazura z Poznania

  Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że podczas oddawania do użytku posiadanych przez nie pomieszczeń wykonywane są prace glazurnicze. Tymczasem najczęściej bez ich przeprowadzenia nie można byłoby cieszyć się pięknie wyglądającymi domowymi pomieszczeniami.Read More »