Urządzanie salonu – przyjemność, czy tortury?

Zanim człowiek rozpocznie poważne planowanie remontu, musi odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytań – jak urządzić salon, najważniejsze pomieszczenie w całym domu, najbardziej reprezentacyjne? Ważne są wszystkie aspekty – jaki materiał na podłogę, jaki kolor ścian, w jakim stylu meble, jaki kolor sufitu, żaluzje czy firanki i zasłony i wiele, wiele innych. Wszystkie elementy trzeba ze sobą dopasować, a na miejscu poustawiać, sprawdzić ich funkcjonalność oraz współpracę.

Wykończenie salonu niejednokrotnie spędza nam sen z powiek, gdyż jest to niezwykle trudne logistycznie zadanie. Salon musi być przytulny, powinien mieć dużo wolnego miejsca do zabawy, nie powinien być klaustrofobiczny, bo przecież spędzamy w nim mnóstwo czasu w ciągu dnia. Salon musi wywoływać dobre emocje, spędzając w nim czas musimy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ponadto salon musi współgrać również z wystrojem innych pomieszczeń, wtedy dom nabierze odpowiedniej spójności. Wszystko to nie jest prostym zadaniem – aranżacja salonu jest żmudną pracą, wymagającą niezwykle dużej ilości czasu, a ponadto podczas planowania musimy być pomysłowi i kreatywni, najbardziej jak to możliwe.

Podczas urządzania salonu musimy wziąć pod uwagę jego oświetlenie. Nowoczesne domy inaczej wkomponowują oświetlenie w pomieszczeniach, jednak w starych domach jednym z bardziej popularnych haseł był żyrandol czy lampa. Aktualnie odchodzi się od takich przedmiotów, choć są sklepy, w których można znaleźć nowoczesne żyrandole. Nowoczesne salony często są wyposażone w lampki stojące, bądź ścienne, a jeszcze popularniejsze jest oświetlenie ledowe rozmieszczone na całej powierzchni sufitu. Takie oświetlenie daje powalające efekty, a do tego pomagają w oszczędzaniu cennej energii.

W aranżacji salonu ważną rolę odgrywa fakt, jak chcemy wykończyć ściany. Jest wiele opcji, ponieważ na ścianę możemy nakleić tapetę, ułożyć płytki, bądź nałożyć farbę. Teoretycznie można też połączyć dwie dowolne techniki, ponieważ jest taka możliwość, ale nie wiadomo, jak wyglądałoby to w praktyce. W dokonywaniu wyborów trzeba być niezwykle ostrożnym, ponieważ wszystkie elementy muszą się ze sobą dobrze komponować, a do tego być ładne osobno.

Ciekawym rozwiązaniem jest wybierać elementy wystroju wyposażenia w jednym miejscu. A do tego bez wychodzenia z domu. Kusząca propozycja? Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, warto być zajrzał na stronę sklepu internetowego Grupa Mo, który zawiera wiele ciekawych rozwiązań: https://grupamo.pl/category/salon/

Urządzanie salonu to kwestia wielu drobnych szczegółów, które dopełniają całości i sprawiają, że całe wnętrze wygląda niezwykle atrakcyjnie i przytulnie. Tak naprawdę to detale tworzą całość, choć z drugiej strony mogą go zepsuć i zagracić, a to przecież niepotrzebne.

Wystrój salonu łatwo porównać do układanki puzzli – trzeba wszystko dobrze dopasować, by tworzyło rewelacyjny, spójny obraz. Jednak układanka i puzzli i elementów wyposażenia i wystroju salonu jest czasochłonna i żmudna, ale liczy się zachwycający efekt.

Comments are closed.

 • Alternatywa dla sprzedaży samochodu.

  Alternatywa dla sprzedaży samochodu.

  Kiedy przychodzi pora na zmianę samochodu wielu z nas próbuje sprzedać swój stary samochód. Nie jest to łatwe zadanie problemem staje się brak czasu, a nie raz poprostu stan techniczny samochodu. Podczas poszukiwania alternatywnego rozwiązania warto jest poznać oferty skupów samochodów. Wiele niewtajemniczonych osób myli w dalszym ciągu skup samochodu z komisem samochodowym. W obu …Read More »
 • Samochód przyszłości

  Samochód przyszłości

  Ludzie zawsze mieli tendencję, do wyobrażania sobie jak będzie wyglądał samochód przyszłości. Zazwyczaj, gdy dochodziło się do okresu, w którym dany samochód miał się pojawić, okazywało się, że jednak nic takiego nie powstało i że ludzka wyobraźnia znacznie wyprzedziła możliwości technologiczne. Ale czy to oznacza, że nie jeździmy samochodem przyszłości? Z pewnością nasi przodkowie mogli …Read More »
 • Firmy przewozowe mają wiele propozycji

  Firmy przewozowe mają wiele propozycji

  Jeszcze całkiem niedawno, większość towarów, zwłaszcza tych ciężkich była przewożona pociągami. Obecnie firmy przewozowe oferują tak przystępne ceny, że kolej okazała się zupełnie niekonkurencyjna. Co ciekawe to taka oferta firm przewozowych może stać się jeszcze bardziej konkurencyjna i interesująca w momencie, gdy na naszych drogach zaczną pojawiać się tiry samobieżne, a więc takie, gdzie kilka …Read More »