Tue. Mar 28th, 2023

Leasing samochoduLeasing samochodu polega na nabyciu przez leasingodawcę auta wskazanego przez klienta i oddaniu mu tego pojazdu do użytkowania. Leasingobiorca w zamian zobowiązuje się do spłacania wynagrodzenia w regularnych ratach. Formalnie właścicielem auta jest firma leasingowa, co oznacza, że nie można go modyfikować, a w razie stłuczki lub kradzieży odszkodowanie będzie można uzyskać tylko za jej zgodą. Mimo pewnych ograniczeń, leasing samochodu ma też swoje dobre strony. Komu się opłaci?

 

Leasing to często wybierane rozwiązanie przez przedsiębiorców, którzy chcą oszczędzić na czasie i móc skorzystać z aut jak najszybciej. Ograniczone formalności sprawiają, że samochody otrzymują bardzo szybko. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą znacznie będzie miał również fakt, że raty na wynagrodzenie dla firmy leasingowej mogą wliczyć w koszt uzyskania przychodów. Leasing może obejmować także samochody dostawcze – ciekawą ofertę znajdziemy na . Rata naliczana jest w tym przypadku w zależności od przejechanych kilometrów, jej wysokość zależy wiec od rzeczywistego użytkowania auta.

 

Leasing samochodu to również ciekawa oferta dla osób prywatnych. Taka umowa nie wpływa na pogorszenie zdolności kredytowej klienta, co będzie istotne w przypadku planowania pożyczki w banku na inne cele, jak np. kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy. Po zakończeniu trwania umowy możliwe jest wykupienie użytkowanego auta albo pozostawienie go firmie leasingowej i wybór nowego modelu.

By Kartony