Mon. Mar 27th, 2023

Zanim człowiek rozpocznie poważne planowanie remontu, musi odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytań – jak urządzić salon, najważniejsze pomieszczenie w całym domu, najbardziej reprezentacyjne? Ważne są wszystkie aspekty – jaki materiał na podłogę, jaki kolor ścian, w jakim stylu meble, jaki kolor sufitu, żaluzje czy firanki i zasłony i wiele, wiele innych. Wszystkie elementy trzeba ze sobą dopasować, a na miejscu poustawiać, sprawdzić ich funkcjonalność oraz współpracę.

Wykończenie salonu niejednokrotnie spędza nam sen z powiek, gdyż jest to niezwykle trudne logistycznie zadanie. Salon musi być przytulny, powinien mieć dużo wolnego miejsca do zabawy, nie powinien być klaustrofobiczny, bo przecież spędzamy w nim mnóstwo czasu w ciągu dnia. Salon musi wywoływać dobre emocje, spędzając w nim czas musimy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ponadto salon musi współgrać również z wystrojem innych pomieszczeń, wtedy dom nabierze odpowiedniej spójności. Wszystko to nie jest prostym zadaniem – aranżacja salonu jest żmudną pracą, wymagającą niezwykle dużej ilości czasu, a ponadto podczas planowania musimy być pomysłowi i kreatywni, najbardziej jak to możliwe.

Podczas urządzania salonu musimy wziąć pod uwagę jego oświetlenie. Nowoczesne domy inaczej wkomponowują oświetlenie w pomieszczeniach, jednak w starych domach jednym z bardziej popularnych haseł był żyrandol czy lampa. Aktualnie odchodzi się od takich przedmiotów, choć są sklepy, w których można znaleźć nowoczesne żyrandole. Nowoczesne salony często są wyposażone w lampki stojące, bądź ścienne, a jeszcze popularniejsze jest oświetlenie ledowe rozmieszczone na całej powierzchni sufitu. Takie oświetlenie daje powalające efekty, a do tego pomagają w oszczędzaniu cennej energii.

W aranżacji salonu ważną rolę odgrywa fakt, jak chcemy wykończyć ściany. Jest wiele opcji, ponieważ na ścianę możemy nakleić tapetę, ułożyć płytki, bądź nałożyć farbę. Teoretycznie można też połączyć dwie dowolne techniki, ponieważ jest taka możliwość, ale nie wiadomo, jak wyglądałoby to w praktyce. W dokonywaniu wyborów trzeba być niezwykle ostrożnym, ponieważ wszystkie elementy muszą się ze sobą dobrze komponować, a do tego być ładne osobno.

Ciekawym rozwiązaniem jest wybierać elementy wystroju wyposażenia w jednym miejscu. A do tego bez wychodzenia z domu. Kusząca propozycja? Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, warto być zajrzał na stronę sklepu internetowego Grupa Mo, który zawiera wiele ciekawych rozwiązań

Urządzanie salonu to kwestia wielu drobnych szczegółów, które dopełniają całości i sprawiają, że całe wnętrze wygląda niezwykle atrakcyjnie i przytulnie. Tak naprawdę to detale tworzą całość, choć z drugiej strony mogą go zepsuć i zagracić, a to przecież niepotrzebne.

Wystrój salonu łatwo porównać do układanki puzzli – trzeba wszystko dobrze dopasować, by tworzyło rewelacyjny, spójny obraz. Jednak układanka i puzzli i elementów wyposażenia i wystroju salonu jest czasochłonna i żmudna, ale liczy się zachwycający efekt.

By Kartony