Mon. Mar 27th, 2023

Nadszedł czas remontu łazienki. Jest to pomieszczenie, z którego korzystamy kilkukrotnie każdego dnia, nic więc dziwnego w tym, że każdy dąży do tego, by było idealne. Pytanie: jak najkorzystniej urządzić łazienkę, przejawia się na wielu płaszczyznach – poprzez sklepy, markety budowlane, aż po fora i strony internetowe. Jedną z istotniejszych kwestii podczas remontu łazienki, są jej podwaliny – płytki gresowe, które są nieodzownym elementem tegoż domowego obszaru. Gres podłogowy jest bardzo chętnie wybierany nie tylko do łazienek, ale także kuchni, salonów, korytarzy. Powstaje on na skutek stopienia ceramiki. Płytki gres są bardzo wytrzymałe, odporne na mróz, nadmiar wody. Co więcej, nie jest on tak łatwo ścieralny.

Można go spotkać w różnorodnych formatach, a także wzorach, kolorach, w zależności od preferencji klienta. Tym samym stanowi niezastąpiony element dekoracyjny. Jeśli chodzi o łazienkę, wiadomo, że jest miejscem, w którym korzystamy z prysznica czy wanny i mogą pojawiać się na podłodze fragmenty wody. Ważne zatem, aby nasze podłoże okazało się antypoślizgowe – głównie w celu zapewnienia nam bezpieczeństwa. Szczególnie istotne jest to, gdy użytkownikami będą rodziny z małymi dziećmi. Nie powinniśmy się kierować przy zakupie wyłącznie ceną. Nie jest to materiał, na którym szczególnie warto oszczędzać. Oczywiście, porównywajmy zawsze koszta, różnych sprzedawców, czy też okazjonalne promocje. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek i dokładnie przemyśleć, jakie płytki gresowe będą najlepsze dla nas.

Jeśli mamy możliwość aranżacji sporego obszaru, gres podłogowy może być wielkoformatowy. Optycznie tym samym jeszcze bardziej powiększymy pomieszczenie, możemy wybrać jakąś ciekawą mozaikę. Dodatkowo płytki gres w większym wymiarze są prostsze w montażu. Jeśli zatem ważny jest czas i szybkość remontu, może to okazać się dla nas idealną opcją. Pamiętajmy, że jasne kolory także wpłyną na powiększenie obszaru, mogą jednak nieco szybciej się brudzić i zdecydowanie – bardziej widać na nich wszelakie późniejsze uszkodzenia. Płytki gresowe, które mają ciemniejsze barwy, jeśli zostaną zestawione z odpowiednimi dodatkami, oświetleniem, mogą zapewnić niezwykle spektakularny efekt. Często są one wykorzystywane w minimalistycznej, nowoczesnej architekturze i są zestawione z odważnymi kolorami np. czerwieni, butelkowej zieleni.

Bez wątpienia, całość powinna być jak najbardziej komfortowa, spójna z naszą estetyką. W łazience przecież oddajemy się relaksowi, staramy się zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Gdzie odnaleźć szeroką gamę produktową na płytki gres?

Jak już wspominaliśmy, opcje są dwie – albo sklepy stacjonarne, albo Internet. Przewagą sieci jest większa dostępność modeli. Każdy z nich jest zazwyczaj fachowo opisany, z dokładnymi parametrami. W razie wątpliwości można skontaktować się mailowo lub telefonicznie w celu uzyskania większej ilości informacji. Warte rekomendacji są outlety internetowe, które pozwolą nam na znalezienie niespotykanych modeli, w naprawdę świetnych cenach. Polecamy zakupy na.

By Kartony