Mon. Mar 27th, 2023

Właśnie wprowadziłeś się do nowego mieszkania i czeka Cię sporo zmian w swojej nie tylko kuchni, salonie, ale i łazience? To Twoja nowa perełka, którą chcesz urządzić tak, by czuć się w niej jak najlepiej. Pragniesz by stała się miejscem, do którego będzie Ci się chciało wracać po upiornym dniu w pracy; miejscem, w którym Twoja żona i dzieci będą czuły się bardzo bezpiecznie, a także w którym będą mogły brać długie kąpiele i regenerować siły na kolejne dni. 

Łazienka to zdecydowanie trudne pomieszczenie do urządzania. Aby to miejsce zostało wykonane naprawdę profesjonalnie i przyniosło oczekiwane efekty, warto zadbać o chronologię całego procesu remontu. Pierwszym i podstawowym krokiem, od którego należałoby zacząć jest wykonanie projektu łazienki. Jeśli nie jesteś w temacie współczesnych trendów i nie orientujesz się zupełnie, jakie rozwiązania wprowadza się teraz do nowych mieszkań, by było jak najbardziej funkcjonalne, to warto byś zwrócił się o pomoc do projektanta wnętrz.

Przy tym wyborze kieruj się opiniami, wieloletnim doświadczeniem i indywidualnym podejściem do każdego klienta. Taki projektant nie może wyciągnąć z szuflady gotowego projektu, który uprzednio zaproponował także dziesięciu innym klientom. Jeden posiada małą łazienkę, drugi dużą. Każde wnętrze jest inne i każde należy traktować indywidualnie.  

Kolejnym etapem będzie aranżacja łazienki. Przykładowo, jeśli posiadasz małą łazienkę, koniecznością będzie jej optyczne powiększenie. W tym zadaniu świetnie zdadzą egzamin duże lustra i jasne kolory ścian. Ich zastosowanie będzie sprawiać wrażenie dużo większego metrażu. W tym przypadku, równie istotnym elementem będzie zastosowanie takich rozwiązań, które pozwolą zmieścić wszelkie niezbędne elementy łazienkowe i przy tym dadzą możliwość przechowywania dużej ilości przedmiotów. Dobrym sposobem może okazać się prysznic zamiast wanny, gdyż zajmuje on sporo mniej miejsca, czy też pralka w zabudowie – ala regał. Oprócz tego, że będzie estetycznie przykryta, to dodatkowo zyskasz nad nią kilka półek, na których możesz przechowywać ręczniki lub środki czystości. 

Jeśli lubisz podążać za współczesną modą, musisz dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy o nowym budownictwie: https://grupamo.pl/category/lazienka/ . Nowoczesna łazienka to taka, która charakteryzuje się minimalizmem. XXI wiek, jeśli chodzi o urządzania wnętrz, już dawno pożegnał krótkie firanki z falbankami, jaskrawe ściany przepełnione milionem kolorowych wzorków, czy też ogromne wanny. W dzisiejszych czasach, w łazienkach wielu ludzi dominuje biel, szarości, ewentualnie czerń – jednakże to zwykle w przypadku dużych metraży. Ponadto, często w różne style wplata się również loftowy. Doskonale pasuje on do wielu rodzajów łazienek, gdyż charakteryzuje go prostota. W związku z tym, jeśli zastanawiasz się nad dekoracją łazienki, zdecyduj się na czarne, loftowe dodatki w postaci niestandardowo wyglądających lamp, o nieregularnych kształtach.  

Nie zapomnij także o kwestii płytek łazienkowych. Pamiętaj, że muszą być one odporne na wilgoć, która ciągle panuje w łazience. Twój mózg jest już przepełniony mnóstwem potrzebnych informacji, zatem do dzieła! 

By Kartony