Mon. Mar 27th, 2023
sztuczna trawa

Masz dość nawożenia, koszenia i podlewania trawnika? Chcesz mieć zielono na tarasie, ale czysto i sucho w domu? I to bez wysiłku i przez długie lata? Najlepszym rozwiązaniem jest sztuczna trawa! Sztuczna trawa na balkon lub taras to nowoczesna okładzina doskonale naśladująca fakturę i kolor naturalnej trawy. Posiada wiele zalet swojego pierwowzoru i eliminuje jego najpoważniejsze wady….

Dlaczego warto użyć sztucznej trawy premium na tarasie?

Syntetyczna trawa dobrej jakości do złudzenia przypomina prawdziwy trawnik, który jest nie do uzyskania na tarasie czy balkonie. Udoskonalona technologia produkcji powoduje, że jest gęsta, miękka i wytrzymała, miła do chodzenia i bezpieczna (szczególnie do dziecięcych zabaw) amortyzując potknięcia i upadki. Sztuczna trawa na tarasie może przysłonić nieukończone lub zużyte powierzchnie zewnętrzne i będzie wyglądać jak prawdziwa dzięki różnokolorowym źdźbłom naśladującym naturalne procesy rośnięcia i wysychania trawy.

Sztuczna trawa tarasowa – czy tylko na taras?

Gdzie i jak układać? Sztuczna trawa premium  znakomicie będzie wyglądać również na balkonie, nawet w bloku, nadając mu piknikowego charakteru i umożliwiając relaks po pracy, w pokoju kąpielowym, a nawet jako ciekawa okładzina ścienna – w salonie.

Jako sztuczna trawa na zewnątrz doskonale sprawdza się w miejscach narażonych na wnoszenie resztek prawdziwych roślin pełniąc atrakcyjnej rolę wycieraczki, szczególnie gdy domownicy i goście lubią chodzić boso. Dlatego dobrze układać ją w strefie basenu ogrodowego zapobiegając wnoszeniu do zbiornika śmieci i przed wejściem do salonu bezpośrednio z ogrodu.

Sztuczna trawa jest łatwa do położenia – można z niej wycinać dowolne kształty i pokrywać wszelkie nawierzchnie trwałe (beton, płytki, kamień), jak i miękkie (ziemia) bez podkładów wzmacniających.

 Jak sztuczna trawa na taras radzi sobie z polskim warunkami atmosferycznymi?

Okładzina trawiasta jest wyjątkowo odporna zarówno na słońce, jak i na niskie temperatury, nie zmienia koloru i nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych, można ją polewać wodą, myć i od czasu do czasu przeczesać.

Jest to niezawodny i prosty sposób na piękny, trwały trawnik nie wymagający zachodu, przyjazny dla alergików i bezpieczny dla dzieci. Do wyboru są dwa odcienie: oliwki i naturalnej trawy, które pozwolą dostosować kolor do aranżacji ogrodu i domu.

By Kartony