Tue. Mar 28th, 2023

Zastanawialiście się może od czego rozpocząć budowę łazienki? Właśnie od projektu. Na rynek wchodzi coraz to więcej pomysłów i nowych wnętrz, aby wasza łazienka była bardzo oryginalna, a nawet cieszyła się pochwałami gości.

Otóż, na początek warto byłoby pomyśleć jaka łazienkę chcemy. Czy ma być mała, duża a może bardziej funkcjonalna? To zależy tylko od nas i oczywiście od funduszy, które możemy na nią przeznaczyć.

Małe łazienki cechują się mniejsza swoboda ruchu, ale plus tego jest taki, że taka łazienka, wydaje się być bardziej przytulna. W małych łazienkach oczywiście nie może zabraknąć lustra.

Lustro jest nieodłączna częścią każdej łazienki.

Nowoczesne łazienki, maja już większe pole do popisu. Mogą mieć wannę z jacuzzi, ale także prysznic. W nowoczesnej łazience można postawić na wiele dodatków, które znajdziecie na tej stronie GRUPA MO, bezpośrednio pod tym linkiem:

https://grupamo.pl/category/lazienka/

W luksusowych łazienkach nie może zabraknąć płytek z drewna. Jest to sport wydatek, ale jeśli chodzi o łazienkę, ważne jest to, żeby była ona solidna i służyła nam na wiele lat. Takie płytki do łazienki nie tylko będą solidnym budulcem naszej łazienki, ale także będą pięknie wyglądać. Aranżacja łazienki nie jest taka trudna. Na początek musimy zaplanować wszystko tak, aby każdy element do siebie pasował.

Łazienka w bieli jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią jasne pomieszczenia. Łazienka nie musi pasować do reszty domu. Tylko od nas zależy jak ja zaaranżujemy. Do pomocy przy aranżacji możemy zatrudnić osobę, które profesjonalnie weźmie sprawy w swoje ręce. Dla małych łazienek preferuje się raczej prysznic, ze względu na wygodę i lepsze zaprojektowanie pomieszczenia. Małe łazienki świetnie wyglądają w kolorze czarnym. Pomimo jej wielkości, czarny kolor nadaje fajnego efektu, który sprawia, ze twoja łazienka jest bardzo oryginalna. Musimy pomyśleć tez nad tym, jak optycznie powiększyć łazienkę. Zapamiętajmy, ze powinna być ona funkcjonalna dla wszystkich domowników.

W łazience musi znaleźć się miejsce na kosmetyki, jak i na urządzenia AGD. Wiele osób zastanawia się także czy wybrać wannę lub prysznic. Jak wiemy, prysznic zużywa o wiele mniej wody. Jednak wanna jest dużo wygodniejsza np. na zimowe wieczory. W tej kwestii zdania są podzielone to już zależy od naszych własnych preferencji. Niektóre projekty łazienek, maja bardzo dużo miejsca, dlatego gdy strony bywają sporne, można zaopatrzyć się i w wannę i prysznic.

Wybierając płytki do łazienki nie warto podążać za trendami. Nie trzeba patrzeć na to co modne, ale na to co w naszym odczuciu jest najlepsze i najbardziej nam się podoba. W naszej łazience nie może tez zabraknąć paru detali, dlatego fajnym krokiem są obrazy na ścianach lub wiszące szafki. Na pewno stworzą coś, co choć trochę będzie „trendy”. Inne udogodnienia, takie jak, muzyka pod prysznicem lub podświetlane pomieszczenie na różne kolory, także może nadać ekspresji naszej łazience.

Wybierając sprzęty AGD, bierzmy pod uwagę to, jakiej są jakości. Jak wiemy remont łazienki to nielada wyzwanie, dlatego dobrze będzie, jeśli owa łazienka posłuży nam na wiele lat i nie będziemy musieli nic w niej zmieniać.

Jak zrobić projekt łazienki

Projektowanie łazienki to proces, który wymaga sporo uwagi i planowania. Aby stworzyć projekt łazienki, który będzie funkcjonalny, estetyczny i dopasowany do Twoich potrzeb, warto krok po kroku przeprowadzić przez proces projektowania. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci w stworzeniu projektu łazienki.

Określ swoje potrzeby

Przede wszystkim, zanim przystąpisz do projektowania łazienki, musisz określić swoje potrzeby. Zastanów się, jakie funkcje powinna spełniać Twoja łazienka, ile osób będzie z niej korzystać i jakie sprzęty i meble będą Ci potrzebne. Warto zastanowić się, czy potrzebujesz prysznica, wanny, czy może obu elementów. Jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej wygodne i funkcjonalne. Ważne, aby uwzględnić wszystkie aspekty, które są dla Ciebie ważne.

Zwróć uwagę na wymiary łazienki

Kolejnym krokiem jest zmierzenie wymiarów łazienki. To pozwoli Ci na określenie, ile przestrzeni masz do zagospodarowania i jakie meble i akcesoria będą odpowiednie. Zwróć uwagę na to, czy łazienka jest prostokątna czy ma nietypowy kształt. To pozwoli Ci na dostosowanie projektu do wymiarów łazienki.

Wybierz układ łazienki

Następnym krokiem jest wybór odpowiedniego układu łazienki. To bardzo ważny element, który wpłynie na funkcjonalność i wygodę korzystania z łazienki. Możesz wybrać między innymi układ liniowy, kształt litery L, układ U lub “wyspowy”. Każdy z tych układów ma swoje zalety i wady, dlatego warto zastanowić się, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Dobierz meble i akcesoria

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich mebli i akcesoriów. Wybierz meble, które będą funkcjonalne i estetyczne. W zależności od wymiarów łazienki, możesz wybrać szafki wiszące, niskie meble z szufladami lub półki na kosmetyki. Ważne, aby meble były dopasowane do kolorystyki i stylu łazienki.

Zwróć uwagę na oświetlenie

Oświetlenie łazienki to bardzo ważny element, który wpłynie na jej wygląd i funkcjonalność. Wybierz odpowiednie oświetlenie, które będzie dobrze oświetlać całą łazienkę. Zastanów się, czy potrzebujesz punktów świetlnych nad lustrem,

Wybierz odpowiednie materiały

Materiały, które wybierzesz do łazienki, powinny być odporne na wilgoć i łatwe w utrzymaniu czystości. Wybierz płytki ceramiczne lub kamień naturalny na podłogę i ściany, a do wykończenia sufitu wykorzystaj farbę antygrzybową. Wybierz materiały w kolorystyce, która będzie odpowiadała Twojemu stylowi i gustowi.

Dopasuj kolory i styl

Dobór kolorów i stylu łazienki jest również bardzo ważnym elementem projektowania. Dobierz kolory, które będą harmonijnie współgrały z wykończeniem łazienki i meblami. Warto pamiętać, że jasne kolory optycznie powiększą łazienkę, a ciemne mogą ją zmniejszyć. Wybierz styl, który będzie odpowiadał Twoim preferencjom i stylowi aranżacji całego mieszkania.

Uwzględnij potrzeby osób starszych lub niepełnosprawnych

Jeśli w Twoim domu mieszka osoba starsza lub niepełnosprawna, ważne jest, aby projekt łazienki uwzględniał ich potrzeby. Dobrze jest zainstalować uchwyty, poręcze i krzesełka pod prysznicem, aby osoba starsza lub niepełnosprawna mogła korzystać z łazienki w bezpieczny i wygodny sposób.

Podsumowując, projektowanie łazienki to proces, który wymaga uwagi i planowania. Zwróć uwagę na swoje potrzeby, wymiary łazienki, dobierz odpowiedni układ, meble i akcesoria, odpowiednie oświetlenie i materiały. Dopasuj kolory i styl do swojego gustu i stylu aranżacji całego mieszkania. Dzięki temu stworzysz łazienkę, która będzie funkcjonalna, estetyczna i dostosowana do Twoich potrzeb.

Ile kosztuje projekt łazienki u architekta

Koszt projektu łazienki u architekta zależy od wielu czynników, takich jak doświadczenie architekta, zakres pracy, złożoność projektu oraz region, w którym działa architekt. Można jednak przyjąć, że cena za projekt łazienki waha się od około 1000 złotych do 5000 złotych.

Projektanci i architekci oferują różne rodzaje projektów łazienek, w zależności od ich skali i zakresu. Można skorzystać z usług projektowych, które obejmują jedynie zaprojektowanie samej łazienki, lub z usług kompleksowych, które obejmują również nadzór nad wykonawstwem.

W przypadku projektu łazienki, warto rozważyć skorzystanie z usług architekta, ponieważ łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, a projekt łazienki powinien uwzględniać zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. Projekt łazienki od architekta pozwoli na uzyskanie harmonijnej i spójnej aranżacji, a jednocześnie dostosowanej do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika.

Warto jednak pamiętać, że koszt projektu łazienki to tylko jedno z wielu wydatków związanych z remontem lub budową łazienki. Należy uwzględnić także koszty materiałów budowlanych, wykonawstwa, instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz wyposażenia łazienki.

By Kartony