Fri. Jun 2nd, 2023

Wybór tuszu do naszej drukarki teoretycznie powinien być prosty. Wybieramy się do jednego sklepu, podajemy model oraz markę drukarki i dostajemy odpowiedni tusz. Sprawa wygląda trochę inaczej, jeżeli chcemy kupować tusze samodzielnie przez internet bądź chcielibyśmy używać zamienników. Wtedy musimy się dowiedzieć, czego potrzebujemy, jaką dokładną nazwę posiada tusz oraz który produkt będzie najlepszy.

Potrzebujemy podstawowej wiedzy o naszym sprzęcie. Jeżeli szukając tuszu pomylimy się o parę liter bądź cyfr to kupimy tusz niezgodny z naszą drukarką. Przykład? Tusze do drukarek canon pixma – jeżeli się pomylimy, a może przyjść nam to z łatwością to zakupimy tusze do zupełnie innego urządzenia, które w efekcie nie będą kompatybilne z naszą drukarką.

Drukarki Canon

Drukarki Canon to szeroka gama urządzeń drukujących produkowanych przez japońską firmę Canon Inc., która jest światowym liderem w dziedzinie technologii obrazowania. Drukarki Canon oferują wysoką jakość druku, niezawodność oraz różnorodność funkcji, które pozwalają na zaspokojenie różnych potrzeb użytkowników, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Drukarki Canon można podzielić na kilka głównych kategorii:

 1. Drukarki atramentowe: Drukarki te używają technologii druku na bazie tuszu. Są idealne do drukowania zdjęć i grafik wysokiej jakości, a także do codziennego drukowania dokumentów. Canon oferuje drukarki atramentowe dla różnych grup użytkowników, takich jak Pixma Home, Pixma Pro czy Maxify.
 2. Drukarki laserowe: Są to drukarki, które wykorzystują technologię laserową do przenoszenia tonera na papier. Drukarki laserowe Canon są szybkie, wydajne i oferują wysoką jakość druku, szczególnie w przypadku tekstów i prostych grafik. Seria drukarek laserowych Canon obejmuje modele zarówno monochromatyczne, jak i kolorowe.
 3. Wielofunkcyjne drukarki (MFP): Te drukarki łączą funkcje drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania w jednym urządzeniu. Dostępne są zarówno w technologii atramentowej, jak i laserowej. Seria ImageClass i Pixma są popularnymi liniami drukarek wielofunkcyjnych Canon.
 4. Drukarki fotograficzne: Drukarki Canon dedykowane do drukowania zdjęć charakteryzują się wysoką jakością wydruków oraz szerokim zakresem obsługiwanych formatów i materiałów drukowanych. Canon oferuje zarówno drukarki atramentowe, jak i termosublimacyjne dla entuzjastów fotografii oraz profesjonalistów.
 5. Drukarki dużej wielkości (plotery): Drukarki te są przeznaczone do drukowania na dużym formacie, takim jak plakaty, banery czy projekty inżynieryjne. Seria imagePROGRAF to popularna linia ploterów Canon.

Niektóre z funkcji, które wyróżniają drukarki Canon, to:

 • Wysoka jakość druku: Technologia druku FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) stosowana w drukarkach Canon zapewnia precyzyjne rozmieszczenie kropli tuszu, co przekłada się na wyraźne i ostre obrazy oraz tekst.
 • Szybkość druku: Drukarki Canon mają na ogół wysoką prędkość druku, zarówno dla czerni, jak i kolorów, co pozwala na szybsze wykonanie zadań drukowania.
 • Łatwość obsługi: Drukarki Canon są zaprojektowane z myślą o łatwości obsługi, oferując intuicyjne menu i funkcje, takie jak druk bezprzewodowy, obsługa urządzeń mobilnych czy ekrany dotykowe.
 • Systemy zarządzania tuszem: Niektóre modele drukarek Canon, zwłaszcza te z serii Pixma, posiadają zaawansowane systemy zarządzania tuszem, takie jak oddzielne zbiorniki na tusz, które pozwalają na wymianę tylko zużytego tuszu. Ponadto, w niektórych modelach zastosowano systemy stałego dopływu tuszu (Continuous Ink Supply System – CISS), co pozwala na długotrwałe użytkowanie drukarki bez konieczności częstej wymiany kartridży.
 • Oprogramowanie: Canon oferuje oprogramowanie do zarządzania drukarkami i drukowaniem, takie jak My Image Garden, które pozwala na organizowanie, edycję i drukowanie zdjęć, czy PosterArtist Lite, służące do projektowania plakatów.
 • Obsługa różnorodnych materiałów drukowanych: Drukarki Canon obsługują różne rodzaje i gramatury papieru, od zwykłego papieru biurowego po specjalistyczne papiery fotograficzne, fine art, czy nawet materiały drukowalne na płótnie czy płytach CD/DVD.
 • Ekologiczność: Canon dba o środowisko, stosując technologie energooszczędne, takie jak funkcje oszczędzania energii czy automatyczne wyłączanie drukarki po określonym czasie bezczynności. Ponadto, firma promuje inicjatywy recyklingowe, takie jak programy zwrotu zużytych kartridży.

W związku z różnorodnością drukarek Canon, istotne jest określenie własnych potrzeb oraz preferencji przed dokonaniem zakupu. Należy wziąć pod uwagę takie aspekty, jak rodzaj drukarki (atramentowa czy laserowa), wielkość i rodzaj wydruków, szybkość druku, czy dodatkowe funkcje (np. skanowanie, kopiowanie, faksowanie), które mogą być użyteczne w codziennym użytkowaniu.

Drukarka canon pixma

Seria drukarek Canon Pixma to szeroki wybór drukarek atramentowych, które są idealne zarówno do użytku domowego, jak i małych biur. Drukarki z serii Pixma znane są ze swojej jakości druku, stylowego wyglądu i różnorodności funkcji. Drukarki Pixma można podzielić na kilka głównych kategorii:

 1. Pixma Home: Ta linia drukarek została zaprojektowana z myślą o użytkownikach domowych, którzy potrzebują niezawodnej drukarki do codziennych zadań drukowania. Drukarki Pixma Home mogą drukować zarówno dokumenty, jak i zdjęcia wysokiej jakości, a także oferować funkcje takie jak druk bezprzewodowy czy obsługa urządzeń mobilnych.
 2. Pixma Home Office: Drukarki z tej serii są przeznaczone dla małych biur, które wymagają wydajnych drukarek o wysokiej jakości druku. Drukarki Pixma Home Office są często wielofunkcyjne, oferując dodatkowe funkcje, takie jak skanowanie, kopiowanie i faksowanie.
 3. Pixma Pro: Linia drukarek Pixma Pro została stworzona z myślą o profesjonalistach, takich jak fotografowie czy graficy, którzy potrzebują drukarki o wysokiej rozdzielczości i szerokim gamucie barwnym. Drukarki Pixma Pro oferują wyjątkową jakość druku oraz obsługują różne formaty i gramatury papieru, w tym papiery specjalistyczne oraz płótno.
 4. Pixma MegaTank: Drukarki z serii MegaTank wykorzystują system stałego dopływu tuszu (Continuous Ink Supply System – CISS), co oznacza, że mają dużo większe zbiorniki na tusz w porównaniu z tradycyjnymi drukarkami atramentowymi. Dzięki temu drukarki MegaTank są bardziej wydajne i ekonomiczne, szczególnie przy dużych ilościach druku.

Niektóre cechy wyróżniające drukarki Canon Pixma to:

 • Technologia druku FINE: Drukarki Pixma korzystają z technologii Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering (FINE), która zapewnia precyzyjne rozmieszczenie kropli tuszu, co przekłada się na wyraźne i ostre obrazy oraz tekst.
 • Szybkość druku: Drukarki Pixma oferują wysoką prędkość druku, zarówno dla czerni, jak i kolorów.
 • Wysoka jakość druku zdjęć: Drukarki Pixma są znane z wysokiej jakości druku zdjęć, dzięki zastosowaniu kilku kolorów tuszu, które pozwalają uzyskać żywe, naturalne kolory oraz głęboką czerń.
 • Łatwość obsługi: Drukarki Pixma
 • Łatwość obsługi: Drukarki Pixma są zaprojektowane z myślą o prostocie i wygodzie użytkowania. Posiadają intuicyjne menu, ekrany dotykowe (w niektórych modelach) oraz funkcje takie jak drukowanie bezprzewodowe, obsługa urządzeń mobilnych czy obsługa różnych chmur.
 • Systemy zarządzania tuszem: Wiele drukarek Pixma ma oddzielne zbiorniki na tusz, co pozwala na wymianę tylko zużytego tuszu, zamiast całego kartridża. W przypadku drukarek MegaTank, drukarki są wyposażone w system CISS, co pozwala na długotrwałe użytkowanie drukarki bez konieczności częstej wymiany kartridży.
 • Obsługa różnorodnych materiałów drukowanych: Drukarki Pixma obsługują różne rodzaje i gramatury papieru, od zwykłego papieru biurowego po specjalistyczne papiery fotograficzne, fine art, czy nawet materiały drukowalne na płótnie czy płytach CD/DVD.
 • Oprogramowanie: Canon dostarcza oprogramowanie towarzyszące drukarkom Pixma, takie jak My Image Garden, które pozwala na organizowanie, edycję i drukowanie zdjęć, czy Easy-PhotoPrint Editor, który umożliwia tworzenie projektów z własnych zdjęć.
 • Ekologiczność: Drukarki Pixma mają funkcje oszczędzania energii, takie jak automatyczne wyłączanie drukarki po określonym czasie bezczynności. Ponadto, Canon promuje inicjatywy recyklingowe, takie jak programy zwrotu zużytych kartridży.

Aby wybrać odpowiednią drukarkę Canon Pixma, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i preferencjami. Ważne jest uwzględnienie takich czynników jak częstotliwość druku, rodzaj wydruków (zdjęcia czy dokumenty), potrzeba dodatkowych funkcji (skanowanie, kopiowanie, faksowanie) oraz budżet. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie recenzji innych użytkowników oraz porównanie różnych modeli z serii Pixma, aby znaleźć drukarkę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Tusze do drukarki Canon

Tusze do canon pixma są jednymi z najczęściej wykorzystywanych tuszy tej firmy. Kiedy poszukujemy odpowiedniego tuszu powinniśmy kierować się marką oraz modelem posiadanej przez nas drukarki. Jeżeli wybierzemy tusz do konkretnego modelu to mamy pewność, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku, nic nam się nie zepsuję, a jakość drukowanych stron będzie zadowalająca. Jeśli chcemy, by tusze wyszły nam taniej to oczywiście możemy zdecydować się na kupienie tuszy hurtowo.

Wybór odpowiedniego tuszu do drukarki Canon Pixma jest kluczowy, aby uzyskać najlepszą jakość wydruku oraz utrzymać drukarkę w dobrym stanie. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać dobry tusz do drukarki Canon Pixma:

 1. Sprawdź kompatybilność: Przed zakupem tuszu upewnij się, że jest on kompatybilny z twoją drukarką Canon Pixma. Kompatybilne modele kartridży można znaleźć w instrukcji obsługi drukarki lub na stronie internetowej producenta. Niewłaściwy tusz może spowodować problemy z drukarką lub z jakością druku.
 2. Wybierz oryginalne tusze Canon: Aby uzyskać najlepszą jakość wydruku i uniknąć problemów z drukarką, zaleca się korzystanie z oryginalnych tuszy Canon. Oryginalne tusze są precyzyjnie dobrane do drukarek Canon Pixma, zapewniając optymalne efekty druku i wydajność.
 3. Alternatywy: Jeśli zdecydujesz się na tusze zamienników, wybierz te od renomowanych producentów. Pamiętaj jednak, że jakość druku może nie być tak dobra, jak w przypadku oryginalnych tuszy, a niektóre zamienniki mogą nawet uszkodzić drukarkę. Upewnij się, że zamiennik posiada certyfikaty jakości oraz gwarancję.
 4. Rodzaj tuszu: Wybierz tusz odpowiedni dla swoich potrzeb. Drukarki Canon Pixma mogą korzystać z tuszy barwnych, czarnych oraz specjalistycznych, takich jak tusz pigmentowy (idealny dla profesjonalnych fotografii) czy tusz o wysokiej wydajności (XL).
 5. Porównaj ceny: Ceny tuszy mogą się różnić w zależności od producenta, rodzaju oraz pojemności tuszu. Porównaj ceny różnych dostawców, aby znaleźć najlepszą ofertę. Pamiętaj jednak, że nie zawsze najtańsza opcja oznacza najlepszy wybór.
 6. Sprawdź recenzje: Przeczytaj recenzje innych użytkowników, aby dowiedzieć się o ich doświadczeniach z danym tuszem. Recenzje mogą pomóc w ocenie jakości tuszu oraz jego wydajności.
 7. Data ważności: Tusze mają określoną datę ważności. Upewnij się, że tusz, który kupujesz, nie jest przeterminowany, ponieważ może to wpłynąć na jakość druku oraz żywotność drukarki.

Pamiętaj, że korzystanie z właściwego tuszu ma kluczowe znaczenie dla jakości wydruków oraz długotrwałego użytkowania drukarki Canon Pixma.

Kupowanie tuszy w hurtowej ilości obniży cenę za jeden produkt, dzięki czemu przez parę miesięcy, czy lat oszczędzamy na materiałach eksploatacyjnych do drukarek. Tusz do drukarki canon pixma jest często sprzedawany w pakietach, więc mamy pewność, że mamy odpowiedni produkt w zadowalającej nas ilości, której przez długi czas nam nie zabraknie.

Gdzie dostaniemy odpowiednie tusze do drukarki pixma?

Tusze te spokojnie możemy zakupić stacjonarnie jak i w internecie. Są stosunkowo łatwo dostępne, więc możemy je zamówić jednego dnia, a drugiego, lub tego samego już mieć u siebie. Jeżeli kupujemy tusze regularnie, to zamawianie ich z jednej zaufanej strony może być bardzo opłacalne. Znalezienie odpowiedniego miejsca, by zakupić tusze do drukarki canon pixma jest bardzo proste.

Jeżeli mamy możliwość to możemy go zdobyć w sklepie stacjonarnym, jeśli jednak sklep stacjonarny odpada, ponieważ nie posiada danego produktu to możemy go dostać przez internet. Kupując przez internet chcemy mieć pewność, że zamawiając ze strony otrzymamy produkt wysokiej jakości. Chcemy też, by była wiarygodna, produkty w stu procentach nowe i oryginalne. Taki produkt możemy dostać na stronie : https://www.drukuj24.pl/kategoria/canon.html

By Kartony